17 травня 2019 УААЕ підписала меморандум про створення черешневого кластеру

17 травня 2019 року в конференц-залі Центру надання адміністративних послуг підписали Меморандум про співробітництво між представниками органів місцевого самоврядування, агровиробниками, громадськістю та науковцями з метою створення агропромислового кластеру.

Підписантами є Мелітопольська міська рада, Мелітопольська районна державна адміністрація, Новенська та Семенівська селищні ради, Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Д. Моторного, ТОВ “ССК-Інжиніринг”, Запорізька обласна громадська організація “Запорізький інформаційно-консультаційний центр “Агро-Таврія”, громадська спілка “Асоціація виробників Мелітопольської черешні” та Запорізька торгово-промислова палата.

Метою підписання Меморандуму є об’єднання зусиль та взаємодія органів місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу, науковців задля забезпечення економічного і соціального розвитку Мелітопольщини та розвитку партнерства територіальних громад в рамках реалізації Плану місцевого економічного розвитку.

Згідно з Меморандумом, діяльність Сторін буде спрямовуватися на:

  • сприяння створенню агропромислового кластеру;
  • активізацію розвитку промислового та аграрного секторів економіки;
  • сприяння впровадженню інноваційних технологій, методик та практик;
  • організацію ефективної підтримки малого та середнього бізнесу;
  • сприяння вирішенню проблем безробіття та міграції робочої сили;
  • обмін науковими і технологічними розробками в аграрній сфері;
  • сприяння розвитку аграрної освіти, створення умов для підготовки кадрів;
  • сприяння підтримці вітчизняного виробника товарів та послуг та збільшення експорту;
  • активізацію міжнародного співробітництва;
  • залучення зовнішній інвестицій і т.д.

Довідка: План місцевого економічного розвитку на 2019-2020 роки було затверджено 22 лютого 2019 року рішенням Мелітопольської міської ради. План підготовлено в рамках Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання» (Mayor for Economic Growht, M4EG), метою якої є сприяння розвитку потенціалу місцевих органів влади країн Східного партнерства — Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, України та Молдови — в стимулюванні економічного зростання, підвищенні рівня зайнятості, забезпеченні участі громадян в економічних, соціальних і культурних процесах на місцевому рівні, а також підвищенні їх добробуту та якості життя.

В основі Плану місцевого економічно розвитку покладено 44 заходи, що спрямовані на розвиток експортного потенціалу малих та середніх підприємств Мелітополя, зокрема, створення нових робочих місць, розширення ринків збуту, створення ланцюжків доданої вартості продукції машинобудування та агропромислового комплексу, підготовка та підвищення кваліфікації фахівців в сфері експортоорієнтованої діяльності МСП-експортерів міста, а також промоція міста.