РОЗБУДОВА РИНКУ ВОЛОСЬКИХ І ЛІСОВИХ ГОРІХІВ

Напочатку грудня, за ініціативи Проекту ІТС, в Одесі та Умані відбулися інформаційно-консультативні семінари щодо можливостей розбудови галузі волоських і лісових горіхів в Україні та створення Дорожньої карти їх експорту.

Семінари проводив міжнародний консультант ІТС Джим Фітцпартік.

Зустрічі в Одесі та Умані відвідали представники малого і середнього бізнесу в секторі горіхівництва: фермери, представники переробних підприємств, в т.ч. кондитерської галузі, експортери, галузеві об’єднання і асоціації, представники Офісу з просування експорту та інші. Загалом – близько 50 учасників.

Учасники обмінялися думками стосовно сучасного стану галузі, оцінили кон’юнктуру міжнародних ринків, дізналися про тенденції світового ринку їстівних горіхів та прогнози його розвитку.

ЩО ТАКЕ ДОРОЖНЯ КАРТА?

Проект ІТС «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості» в рамках своєї компетенції вирішив поглибити роботу над розвитком горіхової галузі Україні і розробити для цього Дорожню карту.

Це комплексний стратегічний документ (план і рекомендації), який може стати основою національного плану дій, спрямованого підтримати інтеграцію українських виробників горіхів до національних і глобальних ланцюжків створення доданої вартості й відкриття для їх продукції доступу до нових ринків.

ПОДАЛЬШІ КРОКИ

Дорожня карта створюється за таким планом:

  • оцінка та консультації;
  • визначення перешкод розвитку;
  • рекомендації щодо побудови конкурентно-спроможної галузі;
  • практичні рекомендації щодо вдосконалення державної політики у сфері горіхівництва та удосконалення податкового законодавства України;
  • презентація Дорожньої карти, консультації, кінцева редакція.

Після низки зустрічей і семінарів консультанти ІТС спільно з зацікавленими сторонами в галузі горіхівництва працюватимуть над кінцевим текстом Дорожньої карти.

Ця робота запланована на січень-березень 2020 року. Після цього відбудеться презентація Дорожньої карти. Цей проект пройде експертне обговорення, після чого буде затверджений учасниками процесу.