Україна встановила нові експортні рекорди аграрної продукції з доданою вартістю у 2019 році

У січні-листопаді поточного року загальний аграрний експорт України перевищив 20 млрд дол., тим самим вже побивши попередній найбільший в історії показник за підсумками всього 2018 року.

Також зафіксовані рекордні обсяги виручки від продажів на зовнішніх ринках багатьох груп сільськогосподарської продукції вітчизняного виробництва. Зокрема, експорт плодів, ягід і горіхів сягнув 230 млн дол. У  поставках за кордон цієї продукції виділимо волоські горіхи (115 млн дол.), заморожені фрукти (78 млн дол.), яблука і груші (16 млн дол.). Найбільшими цього року для України також стали доходи від експорту м’яса птиці – 532 млн дол., яєць у шкаралупі – 104 млн дол., соєвої олії – 219 млн дол., ріпакової олії – 119 млн дол., крохмалю – 26 млн дол.         

Тобто, в нинішньому році зростає не лише експорт традиційних сировинних товарів, а й окремих груп продукції з доданою вартістю, диверсифікуючи продажі для вітчизняних експортерів. Залишився один місяць, тож за результатами повного 2019 року названі цифри ще виростуть.