Експорт яєць знизився після рекордних показників попереднього року

За результатами 2020 року Україна продала на зовнішніх ринках 106,8 тис. т яєць птиці в шкаралупі, що на 30,3 тис. т менше підсумкового результату 2019 року, який загалом поки що залишається найбільшим. При цьому вартісна виручка від експорту яєць вітчизняними компаніями торік скоротилась на 13 % до 97 млн дол. Відзначимо зростання експортних цін для України, які у 2020 році були на середньому рівні 911 дол/т або 23686 дол/контейнер 26 т (у 2019 році, відповідно, 816 дол/т або 21216 дол/контейнер 26 т).

Основними закордонними ринками збуту для яєць українського виробництва залишаються країни Близького Сходу, а саме Об’єднані Арабські Емірати (близько 30 млн дол.) та Саудівська Аравія (22,4 млн дол.). Що стосується експорту в Євросоюз, то практично вся виручка була отримана за рахунок продажів до Латвії (понад 11 млн дол.).

На додачу до вказаних ринків збуту варто згадати наші минулорічні продажі до інших регіонів, а саме Сінгапуру, Гонконгу, Ліберії, Сьєрра-Леоне, Гамбії та Британських Віргінських Островів, які теж принесли чималу виручку. Загалом минулий рік виявився неоднозначним для експорту продукції птахівництва, адже відбувався в умовах пандемічних обмежень та тимчасових заборон на ввезення української курятини в зв’язку зі спалахами пташиного грипу, а конкретна заборона на поставки яєць з України вводилась Молдовою.