Прогноз виробництва яблук і груш в Євросоюзі на 2021 рік

Світова Асоціація виробників яблук і груш (WAPA) в рамках конференції Prognosfruit 5 серпня оприлюднила попередній прогноз виробництва зерняткових культур у 2021 році. Згідно наявної інформації з 21 країни, що є найбільшими виробниками в ЄС, загальний урожай яблук очікується на 10 % вищий ніж торік, в обсязі 11,7 млн тонн. В той же час це тільки на 1 % більше, ніж в середньому за 3 останні роки, тому перспективи зараз оцінюються як помірні.    

Європейські фахівці відзначили, що галузь продовжує рухатись в напрямку більшого задоволення потреб споживачів, адаптуючи сортове різноманіття вирощуваних яблук. Новий сезон в Європі почнеться на тиждень пізніше звичайного, а калібр плодів має бути типовим. З загального урожаю яблук в ЄС на переробку має бути спрямовано 4 млн тонн, а частка органічної продукції становитиме 6 %, продовжуючи свій ріст.

Що стосується урожаю груш в Євросоюзі, то він, навпаки, скоротиться на 28 % у порівнянні з 2020 роком і складе 1,6 млн тонн, ставши найменшим за останні десять років. При цьому виробництво груш сорту Конференція знизиться на 18 % до 805 тис. тонн, а Абат – на 73 % (до 66 тис. тонн).

Можемо констатувати, що прогноз щодо яблук і груш в ЄС в цілому збігається з очікуваними обсягами їх виробництва в Україні, тому варто розраховувати на відновлення тенденції до нарощування експорту вітчизняних яблук на традиційні та нові закордонні ринки.